Eko dan škole

Autor: Jasenka Staničić, 21. 4. 2010.

Ove smo godine Eko dan škole obilježili radovima na uljepšanju školskog okoliša i prostora u školskoj zgradi. Geslo ovogodišnje akcije bilo je "Moja škola je lijepa"

Kao škola članica Međunarodne mreže eko škola obilježili smo Dan planeta Zemlje već tradicionalnim eko danom. Uzeli smo u ruke motike, četke, boju, metle i ostale alatke te zasukali rukave, očistili i uljepšali unutarnje prostore i okoliš škole. Učenici, učitelji, domari i spremačice, pedagogica i ravnateljica – svi su revno i odgovorno prionuli zajedničkom poslu. Tako se i naša škola pridružila globalnom cilju  ovogodišnjega Dana planeta Zemlje koji se diljem svijeta obilježava s naglaskom na osobni doprinos svakoga od nas - pod sloganom Milijarda zelenih djela (A Billion Acts of Green ).

Pokrovitelj ovogodišnjega Eko dana škole bilo je Komunalno poduzeće Ozalj čiji su nam djelatnici pružili stručnu pomoć pri obrezivanju drveća u školskom okolišu. Gospodin Miroslav Pilat upoznao je učenike s međunarodnim ekološkim projektom „Otpad nije smeće“ u koji je uključen i grad Ozalj.

Bilten EKO DANA.doc (444.50 KB)