Stigao nam je sveti Nikola!

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 6. 12. 2022.

Sveti Nikola omiljeni je  svetac među djecom. Sveti Nikola uvijek je točan, pouzdan i vrijedan. Dolazi svake godine, radi noću i trudi se da nikoga ne zaboravi. I dok su neki pisali pisma, drugi čistili čizmice, treći su se nadali da je sveti Nikola zaboravio sitne nestašluke tijekom godine. Sveti Nikola dobro se pripremio i uspio pod okriljem noći postaviti slatke paketiće svim našim učenicima. Bilo je tu posla. Trebalo je obići sve naše područne škole, od Zorkovca, Vrhovca, Podbrežja, Trga, Malog Erjavca, sve do Vivodine.  A onda još postaviti poklone i za sve razrede Matične škole. Kao i svake godine uspio je te su sve naše učenike na klupama dočekali slatki paketići. Osmijesi na licima, šuškanje vrećicama i slatke brige što prije pojesti obilježili su današnji dan. Hvala, dragi sveti Nikola, nadamo se da ćeš se nas obići i iduće godine. Mi te strpljivo čekamo!

Hvala Gradu Ozlju što je pomogao svetog Nikoli da nabavi poklone.

« Svibanj 2024 »