MJESEC HRVATSKE KNJIGE OBILJEŽEN PROJEKTOM „MOJA PRIJATELJICA KNJIGA“

Autor: Mirjana Petrunić, 17. 11. 2023.

U našoj školi održana je završna svečanost projekta „Moja prijateljica knjiga“  Naime projekt je pokrenut 2014. godine u obilježavanju Mjeseca Hrvatske knjige s ciljem poticanje čitanja i kreativnog izražavanja, razvijanje kritičkog mišljenja o pročitanom djelu te povezivanje i međusobno upoznavanje učenika i učitelja unutar Karlovačke županije te Sisačko moslavačke županije. Interes za sudjelovanjem u projektu iz godine u godinu raste.U projektu su sudjelovale OŠ Braća Seljan, OŠ Cetingrad, OŠ Dragojla  Jarnjević, OŠ Dubovac OŠ Grabrik, OŠ Galdovo iz Siska, OŠ Katarina Zrinski, Krnjak, OŠ Mahićno i domaćin projekta OŠ Slava Raškaj.

Projekt traje mjesec dana tj. vrijeme obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Aktivnosti projekta je čitanje knjiga po vlastitom izboru. Završetak projekta okrunjen je svečanom priredbom gdje svi sudionici  projekta prezentiraju svoj rad izradom slikovnice, stripa, dramatizacijom, literarnim radom, izradom audio/video zapisa,  novinarskim radom i izradom didaktičkih igara prema pročitanoj knjizi.

Završnoj svečanosti je prisustvovala je dožupanica Karlovačke županije gđa Vesna Hajsan Dolinar, gradonačelnica Grada Ozlja gđa Lidija Bošnjak i ravnateljica OŠ Dragojla Jarnjević gđa  Iva Katić. Ravnateljica OŠ Slava Raškaj, gđa Gordana Basar  zaželjela je dobrodošlicu svima sudionicima. Također je čestitala svim učiteljima i učenicima koji su  uz sve školske obaveze uključili se u projekt i mjesec dana marljivo radili. Na završnoj svečanosti bili su  predstavnici izdavačke kuće Školska knjiga. Već drugu godinu za redom Školska knjiga kao  partner projektu i ove je godine  svim sudionicima uručila poklon pakete i poklon knjigu za školsku knjižnicu.

Ovom prilikom zahvaljujemo se restoranu Žganjer koji je projekt gastronomski obogatio poznatim štrudlama iz Jaškova.