> Nastava  > Planinari
Izlet na Vodenicu

smiley   PLANINARKE I PLANINARI !  smiley

Planinarska grupa OŠ Slave Raškaj u subotu  31.listopada 2015.organizira poludnevni i izlet na najviši vrh ozaljskog kraja Vodenicu (538 m )

Okupljanje mladih planinara je u 9.00 sati ispred crkve u Sveticama, odlazak na Vodenicu i povratak do Svetica u 13.00 sati.

Cilj izleta: -usvojiti kako se krećemo označenim planinarskim putevima ( markacija)

-usvojiti  način hodanja na šumskom terenu (hodanje stabilno, hodanje postrance)

- usvojiti pravila ponašanja u grupi ( planinarska etika)

- razvijati vještinu snalaženja u prirodi, orijentacija pomoću kompasa, zemljovida

- upoznati GPS uređaj i kako se služimo njime  u prirodi

Voditelj izleta je učiteljica Mirjana Petrunić, voditeljica planinarske grupe i vodič HPS-a, te pratnja učitelja Geografije Željka Juriše i stručnog vodiča iz HPD Martinščak.

Oprema: obući se slojevito, čvrste i udobne sportske cipele, zaštita od sunca, vjetra, kiše, rezervna odjeća.Hrana i piće za jednodnevni izlet.

Raspored sati 16/17

« Lipanj 2017 »

Osnovna škola "Slava Raškaj" Ozalj / Podgraj 10A, HR-47280 Ozalj / www.os-slava-raskaj-ozalj.skole.hr / ured@os-slava-raskaj-ozalj.skole.hr