Završna školska priredba

Autor: Jasenka Staničić, 9. 6. 2014.

Učenici naše škole izveli su program završne priredbe pod zajedničkim naslovom „Podijelimo radost!“ („Podijeljena radost je udvostručena radost,“ J. W. Goethe)  Okvirna tema bila je radost druženja i međusobnog dijeljenja dobrih osjećaja i prijateljstva. Mali zbor je  otpjevao pjesme „Prijateljstvo“„Smij se“, a malo stariji zbor „Moju školu“  i posebno zapaženu vedru domoljubnu pjesmu „Volim Hrvatsku“.  Publiku je oduševio duet  Danijele Plasaj i Luke Radovića iz 8.b. Oni su bili naši predstavnici na nedavno održanom festivalu učenika osnovnih škola Karlovačke županije – Duga Resa Festu.  Iako zbog tehničkih poteškoća s mikrofonom nisu na festivalu postigli osobit uspjeh, Danijela i Luka su nam se u školi pokazali u punom svjetlu. Njihov mentor Duško Gvozdić, profesor glazbene kulture, odlično ih je uvježbao i oni su to „na svom terenu“ i dokazali.

U drugom dijelu priredbe ravnateljica Gordana Basar podijelila je knjige s posvetom svim učenicima koji su se uspjeli plasirati na županijska natjecanja, kao i onima koji su na natjecanjima osvojili prvo, drugo ili treće mjesto. Kako su svi nagrađeni i njihovi mentori izašli na pozornicu, ravnateljica se našalila: „Pa to je skoro pola škole!“  Već petu godinu zaredom na završnoj nam je priredbi gost i predsjednik Ekološkog društva Žumberak Josip Šintić. On je nagradio osmero učenika za osobitu ekološku osviještenost i literarni izričaj na natječaju ekološko –edukativne akcije „Otpad nije smeće“.  Na kraju se svim učenicima i učiteljima lijepim riječima obratila bivša ravnateljica Zdenka Novak.

Završnu svečanost popratile su i dvije zanimljive izložbe – Puževi i školjkaši Jadranskog mora i Robotika.  Na njima su učenici pokazali vrijedne projekte i aktivnosti kojima su se bavili u sklopu nastave prirode s  mentoricama Jasminkom Dizdarević Gvožđak i pedagoginjom Martinom Domladovac Prstac  te na izvannastavnim aktivnostima s Predragom Matkom, učiteljem informatike.

Opširnije  u nastavku…

Ravnateljica i mali zbor

Voditeljice Lara Graša i Lucija Prebeg

Danijela Plasaj i Luka Radović  oduševili su publiku