Ana Vergot osvojila nagradu na smotri „Mali kaj“

Autor: Jasenka Staničić, 22. 10. 2017.

U Sv. Ivanu Zelina održana je ove subote 37. Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" , popularno nazvana Mali kaj. Riječ je o renomiranom natjecanju mladih kajkavskih pjesnika i vrhunski organiziranoj priredbi na koju je velika čast nastupiti. Veliki je uspjeh i biti uvršten u tiskanu zbirku radova.

Na natječaj Smotre odazvale su se ove godine 92 škole s ukupno 523 nove dječje kajkavske pjesme. Radove je poslalo 450 učenica i učenika uz mentorstvo 142 voditelja i voditeljice. Stručno ocjenjivačko povjerenstvo 37. Smotre u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski (predsjednik), † prof. dr. sc. Joža Skok i dr. sc. Božica Pažur od ukupno pristigle 523 pjesme za objavu u zbirci odabralo je 78 radova. Među njima su se našla i dva rada iz naše škole, jedan iz matične, a drugi iz područne – riječ je o pjesmi “Saki dan ja van izajdem” Ane Vergot (mentorica Karla Lenuzzi Jakšić) te pjesmi “Kaj si delal va školi” Dine Zajeca iz PŠ Mali Erjavec (mentorica Nada Peretić)...

Ana Vergot, učenica 7.c razreda, dobila je i poziv za javno izvođenje na kojemu sudjeluje samo 30 odabranih učenika, od kojih neki dobivaju vrijedne sponzorske nagrade. Tako je i naša Ana dobila vrijednu nagradu Naklade Ljevak, a njezina mentorica Karla Lenuzzi Jakšić nagradu od 500 kn, kojom pokrovitelji ove smotre nagrađuju učitelje koji predano rade na očuvanju tradicije kajkavskog narječja.

Velike čestitke Ani, Dinu i njihovim mentoricama!

Saki dan ja van izajdem

Da se s Nikom najdem,

da bi se družile,

malo popevale