Svečanost u povodu završetka građanske akcije „I nama treba igralište“ u PŠ Mali Erjavec

Autor: Jasenka Staničić, 12. 6. 2016.

(Izvor: facebook Društva Naša Djeca Ozalj i facebook stranica Grada Ozlja)

Završna priredba u PŠ Mali Erjavec bila je ove godine u znaku svečanog otvaranja novoobnovljenog školskog igrališta, namijenjenog svoj djeci ovoga mjesta.

Društvo Naša djeca Ozalj prijavilo je na natječaj Naš doprinos zajednici građansku akciju "I nama treba igralište". Zajedno s lokalnim stanovništvom, djecom i roditeljima, uredili su igralište Područne škole Mali Erjavec. Postavili su i obojili golove, klupe se već koriste, naslikali su školicu i twister, postavili mrežice na koševe....  Također, akcijom su željeli naglasiti važnost organiziranog volontiranja u ruralnoj sredini.

Uz prekrasan program, završna svečanost bila je popraćena je s velikim interesom djece i roditelja, ali i ostalih mještana. U školi su bili  izloženi likovni radovi djece, ali i fotografije snimljene tijekom akcije. Volonterima koji su sudjelovali u akciji podijeljene su zahvalnice, a djeca su nakon priredbe mogla uživati u igri i u novim rekvizitima na novoobnovljenom igralištu.

Priopćenje za medije DND-a Ozalj u povodu završetka akcije završava riječima: "Hvala svima koji su pomogli i podržali našu akciju! Od sad nadalje od vas očekujemo samo jedno: čuvajte svoje igralište i uživajte u ljetu!"