Podrška otvorenju pješačke staze u Vrhovcu

Autor: Jasenka Staničić, 18. 4. 2016.

( Autor: Mirjana Petrunić)

Mladi planinari, Eko škola i voditelji Željko Juriša, Sandra Prebeg i Mirjana Petrunić, te vodiči HPD Martinščaka i PD Vrlovke pješice  su krenuli  u subotu 9. travnja na otvaranje pješačke staze u Vrhovcu.

Okupljanje kraj spomenika u Ozlju do 9:00 sati, a zatim pokret. Vrijeme je na našoj strani. Prekrasan sunčan dan. Prešli smo ozaljski  most na rijeci Kupi i uputili se prema Vrhovačkom Sopotu do crkve sv. Roka, gdje nas je čekao jedan član naše ekipe.

Kraj crkve  smo skrenuli lijevo uz kanjon rijeke Kupe. Na jednom dijelu kanjona smo se zadržali i uživali promatrajući rijeku Kupu, njeno korito i čaplje koje prelijeću nad rijekom poput malih letjelica. Krenuli smo dalje prema Koreji, Škaljevici te Vrhovcu. Svi su bili oduševljeni i silno iznenađeni kako su nam tako lijepi krajolici blizu, a mnogima su dotada bili posve nepoznati.

Prisustvovali smo otvorenju staze i programu KUD –a Vrhovac i učenika PŠ Vrhovac.

Povratak cestom za Zajačko selo, a zatim smo skrenuli na greben prema crkvi sv. Roka.

Našim prisustvom na otvorenju izrazili smo podršku i zahvalnost inicijatorima  g. Reneu Pronku i gđi. Helgi Pronk – De Cleen, te svim mještanima Vrhovca koji su marljivo radili na uređenju staze. ( Fotografije su na sljedećoj stranici)