Martini Novosel prva nagrada za haiku poeziju

Autor: Jasenka Staničić, 10. 6. 2015.

OŠ Dragojle Jarnević i Udruga potencijalno darovite djece "Mali princ" raspisali su literarni natječaj u haiku stvaralaštvu za učenike Karlovačke županije. Na natječaj koji je organiziran prvi put,  pristiglo je  60-ak radova učenika 5. i 6. razreda u kategorijama pjesništvo i pjesništvo i  ilustracija. U kategoriji pjesništvo prvu nagradu osvojila je učenica 6.a razreda Martina Novosel. Pjesme su nastale na literarnoj radionici u školskoj knjižnici pod vodstvom knjižničarke Jasenke Staničić.

Inače, haiku je japanskog podrijetla i najkraći je oblik poezije. Teme haikua najčešće su priroda i čovjek u njoj. Haiku je poezija trenutka, ovdje i sada - odnosno nešto što je otprije poznato a doživljeno na nov način. Hrvati su među vodećima u svijetu u haiku stvaralaštvu.

Čestitamo Martini! Njezine nagrađene pjesme možete pročitati u prilogu ovoj vijesti.

Sunčeva ljubav

čuva ružin pupoljak