Zahvala Udruzi veterana Domovinskog rata na donaciji

Autor: Jasenka Staničić, 27. 4. 2015.

Zahvaljujući UDVDR RH Ogranak Ozalj – Žakanje, koji su našoj školi donirali dvadesetak vrećica jabuka, učenici su u sklopu Eko dana škole naučili kako se izrađuje prava domaća „štrudla“. Vrijedno su ribali jabuke, pravili nadjev, mijesili tijesto od brašna i vode  i na kraju ga spretno razvlačili. Uz pomoć i vodstvo učiteljice razredne nastave Jasminke Žabčić i profesorice hrvatskog jezika Dušanke Galez, kao i naših kuharica Anđelke Glöckner i Dubravke Zvonarić, učenici su s velikim veseljem sudjelovali u svakoj fazi  tradicionalne  izrade ove zdrave i vrlo ukusne slastice.

Savijaču su na kraju ispekli u školskoj kuhinji te ju nakon jela ponudili kao desert učenicima koji su radili u drugim radionicama. Preostali dio savijače podijeljen je učenicima  4. razreda jer su baš oni u najvećem broju sudjelovali u izradi.  Nažalost, s obzirom na kapacitet naše kuhinje i količinu  koju su djeca  i učiteljice uspjeli napraviti za tako kratko vrijeme, nisu svi mogli probati „štrudlu“.

Ostatak jabuka podijeljen je učenicima koji su u gradskom vrtu sadili krumpir, kao i učenicima 1. i 2. razreda koji su skupljali otpad.

Zahvaljujemo članovima UDVDR RH Ogranak Ozalj – Žakanje na ovoj lijepoj  i korisnoj donaciji!