Marija Marta Mejaški predložena za Nagradu "Luka Ritz"

Autor: Jasenka Staničić, 1. 4. 2015.

Učenica 4. razreda Područne škole Mali Erjavec  Marija Marta Mejaški dobila je posebno i zasluženo priznanje! Na poticaj i uz obrazloženje njezine razredne učiteljice Lenke Tanevski, Učiteljsko vijeće OŠ "Slava Raškaj" Ozalj jednoglasno je predložilo Mariju Martu kao kandidatkinju za Godišnju nagradu "Luka Ritz" za promicanje tolerancije i škole bez nasilja. Nagradu dodjeljuje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Marija Marta Mejaški posebno se ističe blagošću, smirenim pristupom, uvažavanjem svih oko sebe i velikom spremnošću da pruži pomoć svakome. U nastavku možete pročitati obrazloženje koje je napisala njezina učiteljica Lenka Tanevski.

Velike čestitke Mariji Marti jer je kandidatura za ovakvu nagradu iznimno priznanje!

Marija Marta Mejaški je učenica  4.r. u PŠ Mali Erjavec.
Rođena je 20.10.2004. g. u Zagrebu.
Živi u obitelji s tatom Darkom koji je svećenik i mamom Valentinom koja radi kao vjeroučiteljica u  vrtiću u Zagrebu . Ima starijeg brata Marka, te mlađeg brata Ivana i sestru Niku.
Od prvog dana školovanja Marije Marte primjećuje se njena izrazita blagost i nježnost u ophođenju s ostalim učenicima .
Pokazuje izrazitu empatiju prema osobama kojima treba pomoći i na nenametljiv način to i ostvaruje.
Jako je tolerantna prema drugima, uvažava svačije mišljenje, prihvaća razlike u mišljenju, a svoja stajališta obrazlaže smireno i argumentirano .
Ako se dogodi neki sukob u razredu uvijek ga rješava mirnim nastupom, razgovorom i smirivanjem situacije.
Često pomaže drugim učenicima , npr. ako netko nema nešto od pribora ona mu da svoje ili kupi u trgovini i da mu drugi dan.
Učenicima koji imaju problema u učenju pomaže prije nastave , za vrijeme sata i voli sjediti s onima kojima je pomoć potrebna .
U četiri godine školovanja nikad se nije ni sa kime posvađala u školi .
Jako je pristojna prema odraslim osobama i zna lijepo i uljudbeno komunicirati .
Pažljiva je i to pokazuje sitnicama npr. kad je rođendan, Božić , Valentinovo malim poklonom i čestitkom voli iznenaditi učiteljicu , tetu spremačicu i sl.
Obožava konje i želja joj je da završi školu za terapijsko jahanje i da radi s djecom kojima je to potrebno .
Sudjelovala je u svim humanitarnim akcijama u školi kad se skupljala pomoć npr. za Karitas , a za poplavljena područja je donijela donaciju hrane .
Marija Marta je krasna djevojčica, blage naravi i lijepog osmijeha koja voli pomagati ljudima oko sebe, koja svojim djelovanjem promiče nenasilje i toleranciju u svojoj okolini .
Za to je zaslužna njena obitelj , a pogotovo njeni roditelji koji je odgajaju u tom duhu da svatko od nas može pridonijeti svojim djelovanjem izgradnji boljeg, pravednijeg i humanijeg društva .
Zbog svega navedenog predložila sam Mariju Martu Mejaški za Godišnju nagradu " Luka Ritz " , a prijedlog su podržali i ostali učenici iz razreda , a potvrdilo Učiteljsko vijeće na sjednici 23.3.2015.godine.

Razredna učiteljica:
                 Lenka Tanevski