Donacija Područnoj školi Mali Erjavec

Autor: Jasenka Staničić, 30. 9. 2013.

( Tekst i fotografije: Gordana Basar)

Već dulje vrijeme su učiteljice PŠ Mali Erjavec (Lenka Tanevski, Gordana Basar i Ljiljana Mikšić)  razmišljale o učionici na otvorenom – sjenici ili bar o klupama  koje bi poslužile za ostvarivanje nastave u prirodnom okruženju. Na završnoj priredbi u lipnju 2013.  razgovarale su s roditeljima o toj ideji.

Početkom nove školske godine  dočekalo  je učenike i učiteljice iznenađenje: pojavile su se prekrasno obrađene klupe koje se savršeno uklapaju u okoliš škole !

Kako su nastale? Trupce za klupe je poklonio Alen Vuksan (tata učenice Vanese), pilila ih je Pilana „Orah“ U Malom Erjavcu, gratis naravno. Nakon piljenja završili su u „Stolarskom obrtu Vuksan“, Zadobarje 2a u vlasništvu Janka Vuksana (djeda učenice Vanese), gdje ih je obrađivao Alen Vuksan, do konačnog dizajna. U školu su ih dovezli na kamionu „Stolarskog obrta Vuksan“ , a istovarivali su ih udruženim snagama Alen i Sunčica Vuksan i Željko Vengust (Leonardin tata). Veselju učenika nije bilo kraja!

Velika hvala obitelji Vuksan!

( Nastavak na sljedećoj stranici...)

Pohvale i veliko hvala obitelji Vuksan na zalaganju za izradu klupa i darivanju materijala za klupe. U ovo današnje krizno vrijeme našla se obitelj koja svojim trudom i zalaganjem u poslu može odvojiti još i za društvenu zajednicu -  Područnu školu Mali Erjavec, no  i za djecu i mlade Malog Erjavca koji  te klupe koriste poslije završetka nastave za druženja u slobodno vrijeme.

Hvala obitelji Vuksan!

Učenici i učiteljice PŠ Mali Erjavec