Brave New World

Autor: Predrag Matko, 7. 5. 2017.

Učenici naše škole, polaznici izvannastavne aktivnosti Robotike, ove subote 5. i nedjelje 6. svibnja sudjelovali su na Festivalu Brave New World u Zagrebu.

Pozivnica za sudjelovanje u radu Festivala uslijedila je iz razloga što smo jedna od rijetkih osnovnih škola u Hrvatskoj koja se bavi izradom različitih rješenja iz područja robotike koja se lako mogu primjeniti u svakodnevnom životu.

Što je Brave New World? ...

Brave New World je najjednostavnije objasniti kao našu verziju svijeta koji bi trebao postojati u budućnosti. Festival je okupio ljude koji u Hrvatskoj nešto znače kada govorimo o napretku, idejama, kreativnosti, viziji. Svijet u kojem živimo nudi izvrsne mogućnosti da recimo 16-godišnjak napravi robotsku protetičku ruku i postane uzor milijunima ili srednjoškolac iz Karlovca koji odluči slijediti svoje lude ideje i iz ničega napravi nešto divno kao što je MakerBuino (igraća konzola koja je na internetu prikupila više od 100.000,00 USD)..

Ne želimo se nikako stavljati na istu razinu s gore navedenim ljudima, ali učenici naše škole izvrsno su predstavili sve ono što se radi u našoj školi na Robotici.

Da se imamo razloga ponositi s dosadašnjim radom, sigurno je i činjenica da smo u dva dana na svoj štand privukli nekoliko stotina znatiželjnih posjetitelja Festivala od kojih smo mogli čuti samo riječi pohvale.

Donosimo nekoliko fotografija kako bi vam dočarali atmosferu Festivala: