DOGAĐANJA U OŠ "SLAVA RAŠKAJ" OZALJ LIPANJ/SRPANJ 2016.

Autor: Gordana Basar, 20. 7. 2016.

Održani stručni skupovi  županijskih voditelja učitelja razredne nastave  i stručnih suradnika Karlovačke, Zagrebačke, Sisačko-moslavačke, Krapinsko-zagorske županije i Grada Zagreba o u OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj

Međužupanijski stručni skup voditelja Županijskih stručnih vijeća učitelja razredne nastave Karlovačke, Sisačko-moslavačke i Zagrebačke županije održan je OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj 29. lipnja 2016. godine. Tema skupa bila je izvanučionička nastava te je predstavljen KAquarium-slatkovodni akvarij i muzej rijeka, Stari grad Ozalj, Etnopark, Munjara i održano je predstavljanje romana Trči, ne čekaj me,  Bojane Meandžija s tematikom Domovinskog rata u Karlovačkoj županiji. Ravnateljica Gordana Basar,  predstavila je važne lokalitete u Ozlju i okolici za izvanučioničku nastavu učenika iz naše i drugih županija šetnjom kroz Ozalj, a učiteljica Jasminka Trpčić predstavila je rad Školske zadruge „Kotačac“ na temu trške jalbe na lucnju. Sudionici skupa bili su oduševljeni Ozljem, interijerom i eksterijerom Osnovne  škole  „Slava Raškaj“ Ozalj te vidljivim radom i zalaganjem svih učitelja i stručnih suradnika te pomoćno-tehničkog osoblja škole. Ravnateljica G. Basar je zahvalila ravnatelju Zavičajnog muzeja, g. Stjepanu Bezjaku na izvrsnom i zanimljivom vođenju kroz Zavičajni muzej i zidine Starog grada Ozlja. Ovaj međužupanijski stručni skup bio je ujedno i oproštaj s višom savjetnicom dr. Katom Lučić zbog odlaska u mirovinu te su joj ravnateljice, koje su stasale  iz „njezinog“ aktiva, Anđelka Salopek i Gordana Basar  predale znak zahvale za suradnju i savjetovanja sve ove godine (od 2002.) u ime svih županijskih voditeljica.

Stručni skup za stručne suradnike pedagoge Karlovačke, Zagrebačke, Sisačko-moslavačke, Krapinsko-zagorske županije i Grada Zagreba održan je u OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj 7. srpnja 2016. U uvodnom predavanju govorila je viša savjetnica iz Agencije za odgoj i obrazovanje Senka Soldat. Stručna suradnica pedagoginja Martina Domladovac Prstac iz škole-domaćina pripremila je predavanje o Ozlju, njegovoj povijesti i značajnim osobama. Sveučilišni profesori zagrebačkog Filozofskog fakulteta, Odsjeka za pedagogiju, doc. dr. sc. Ante Kolak i dr. sc. Ivan Markić održali su predavanje i radionicu Implicitne pedagogije i mentalni modeli odgojno-obrazovnih djelatnika. O provedenom pedagoškom istraživanju Suradnja stručnog suradnik pedagoga s razrednicima govorile su stručne suradnice pedagoginje savjetnice Violeta Vragotuk i Biljana Manin. Sudionici skupa su ovom prilikom posjetili stari grad Ozalj i razgledali zbirku Zavičajnog muzeja Ozalj.

IMG_20160629_122907_(2).jpg (966.58 KB)
IMG_20160629_124254_(2).jpg (1.11 MB)