Nikola Razumić i Matija Jančić iz PŠ Police na SFerinom natječaju osvojili 2. i 3. nagradu!

Autor: Jasenka Staničić, 8. 5. 2016.

Društvo SFera zagrebačka je udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe. Svake godine organizira SFerin literarni i likovni natječaj za djecu i mlade.

Na ovogodišnji natječaj je pristiglo preko 300 literarnih i preko 1000 likovnih radova, mahom vrlo kreativnih. Konkurencija je bila vrlo oštra i žiri za dodjelu nagrada bio je pred velikim izazovom kako odabrati one najbolje. Stoga su 2. i 3. nagrada u likovnoj konkurenciji učenika razredne nastave iz cijele Hrvatske doista izniman uspjeh! Osvojili su ih dvojica učenika Područne škole Police, Nikola Razumić, učenik 4.razreda  osvojio je drugu, a Matija Jančić, učenik 2. razreda treću nagradom. Njihova mentorica je učiteljica Tihana Furjanić.

Velike čestitke Nikoli, Matiji i njihovoj učiteljici Tihani!

Iz popisa nagrađenih:

Dobitnici nagrada SFERICA 2016. godine, za radove prijavljene na godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu, su:

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Čudovište ispod kreveta

1.nagrada: učenici 2.a razreda, OŠ Fran Galović, Zagreb
2.nagrada: Nikola Razumić, 4. razred, OŠ Slava Raškaj, Ozalj
3.nagrada: Hana Guska, 2.razred, OŠ Centar Rijeka

Pogled iz mog svemirskog broda

1.nagrada: Nina Radović, 3.b, OŠ Pehlin, Rijeka
2.nagrada: Dora Blažunaj, 4.b, OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec