Osmero učenika nagrađeno na natječaju „Moja prva knjiga“

Autor: Jasenka Staničić, 1. 6. 2015.

„Moja prva knjiga“ je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici.

Na 11. natječaj,  koji u školskoj godini 2014./2015. provodi Udruga „Kalibra“ iz Karlovca, stiglo je ukupno 697 dječjih autorskih slikovnica iz cijele Hrvatske. Iz naše škole sudjelovalo je 20 učenika, od kojih se čak osmero našlo među nagrađenima. Najbolji uspjeh, treću nagradu, ostvarila je Aurora Latin, učenica 1. razreda PŠ Mali Erjavec. Aurora je napisala i ilustrirala priču „Pauk i mrav“. Njezina je mentorica učiteljica Ljiljana Mikšić.

Iz PŠ Mali Erjavec, također pod vodstvom učiteljice Ljiljane Mikšić, posebnu nagradu dobile su i učenice Klara Bogović za priču „Kimi i Fleki“ i Iva Jelenčić za „Izgubljenu Magdalenu“. Iz PŠ Podbrežje posebnu nagradu dobila je „Priča o Podbrežju“ Mateje Vuljanić, učenice 4. r. Njezina je mentorica učiteljica Marija Šoštarić. Iz matične škole nagrađene su učenice 3. razreda Ana Furjanić za „Usamljenu zebru“ i Tihana Razumić za „Mišju ljubav“, pod vodstvom učiteljice 3.r. Irene Šimunić i knjižničarke Jasenke Staničić. Posebnu nagradu dobili su i učenici 4. r. Martin Kos za „Vatrogasca Buška“ i Fran Benković za „Priču o prijateljstvu“, pod vodstvom mentorice Jasminke Žabčić. Martin i Fran su nagradu dobili po drugi put jer su i lani imali uspješne slikovnice.

Uz čestitke nagrađenima, čestitamo i svim ostalim sudionicima ovog vrijednog natječaja. Napisati i ilustrirati vlastitu slikovnicu vrijedno je postignuće za svako dijete koje je to uspjelo napraviti!