Kviz za poticanje čitanja "Bajkoteka"

Autor: Jasenka Staničić, 24. 10. 2014.

U prostoru Gradske knjižnice i čitaonice Ivana Belostenca održan je u povodu Mjeseca hrvatske knjige kviz za poticanje čitanja „Bajkoteka“. Natjecali su se učenici 4. razreda iz matične škole i Područne škole Trg: Fran Benković, Karla Benković- Prebeg, Karlo Delković, David Ferko, Andro Miličević i Antonija Perez - razvrstani u dvije natjecateljske skupine. Na kraju je rezultat bio izjednačen jer su svi jednako dobro odgovarali na pitanja o bajkama braće Grimm, Hansa Christiana Andersena i Ivane Brlić-Mažuranić. Glavna tema ovogodišnjeg Mjeseca knjige je ljubav, a  mnoge bajke govore o pravoj, iskrenoj ljubavi za koju se vrijedi žrtvovati i potruditi.

Kviz su osmislile i organizirale učiteljica Mirjana Petrunić i knjižničarka Jasenka Staničić. Velika hvala ravnateljici Gradske knjižnice i čitaonice Ivana Belostenca gospođi Zdenki Stupić na svekolikoj potpori i ustupljenom prostoru!

U programu su sudjelovali i drugi učenici koji su nastupili između natjecateljskih igara. Oni  su nam predstavili priloge o poznatim piscima i odigrali scenske točke. „Najljubavniju“ šaljivu pjesmu Luke Paljetka „Umjetno disanje“ zapaženo je izvela Mihaela Šimunić. Na kraju su učenici iz PŠ Trg izveli svoju vrlo uspješnu predstavu „Družba Pere Kvržice“.